Stilisti i njohur Alessandro Michele i brand-it Gucci, ka sjellë një shfaqje plot harmoni e ngjyra me koleksionin me te fundit.

Shfaqja ishte konceptuar si një miks kulturash indiane, aziatike dhe egjiptiane, të cilat së bashku të krijonin idenë se eventi po mbahej në një vend të lashtë, larg realitetit. Ambienti përreth ishte dekoruar me statuja antike romake e greke, të cilat dallohen për stilin e vecantë të punimit dhe teknikave ashtu si vetë Gucci!

- SPONSOR -Smiley face

108 krijime u prezantuan nga modelet më të famshme në një atmosferë si në vitet ’70.

 

- SPONSOR -Smiley face