Ambasada Amerikane ka organizuar një festë tepër të veçantë me rastin e ditës së Pavarësisë të shtetit shqiptar.  Ambasada Amerikane ndërkohë në faqen zyrtare të Facebook,  ka bërë publike foto nga festa dhe eventi i organizuar. I gjithë personeli i Ambasadës është veshur me veshjet tradicionale nga të gjitha trevat e Shqipërisë.

- SPONSOR -Smiley face

Ambasadori Donald Lu është veshur me kostumin tradicional  të tiranës. Lu ngjan tepër bukur me këtë kostum tradicional ndërkohë që nuk kanë munguar edhe fotot në kolektiv gjatë festës ku të gjuthë së bashku i bashkoi një motiv ku çdo gjë dukej tepër bukur dhe origjinale.

- SPONSOR -Smiley face