Ishte filmi që e bëri atë një yll të mirëfilltë të Hollivudit.

- SPONSOR -Smiley face

Ylli i hollivudit  27 vjet më pas, Sharon Stone rikrijonte skenën e saj të filmit të famshëm Basic Instinct të vitit 1992, ndërsa ajo pozoi me foto tepër provokuese për revistën Vogue.

Aktorja amerikane, 61 vjece, vë në lëvizje impulset ndërsa zbulon pjesën e saj të sipërme, dhe tregon se mbetet ende një femër seksi.

Basic Instinct u bë një nga filmat më të përfolur në 1992 për shkak të paraqitjes së saj tepër seksi.

Dhe Sharon, i cili u përshëndet në portretizimin e Catherine Tramell, pasi Michelle Pfeiffer dhe Demi Moore e kthyen atë, e dëshmuan se ishte mirënjohës për rolin që ajo e ri-imagjinonte skenën e saj gati 30 vjet më vonë për “Biblën” e modës.

- SPONSOR -Smiley face