Në Armeni është shënuar viktima e parë nga koronavirusi dhe bëhet fjalë për një 72 vjeçar.

- SPONSOR -Smiley face

I moshuari ka ndërruar jetë ditën e sotme siç bën me dije zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë.

Armenia ka raportuar 290 raste të koronavirusve që nga e enjtja, numri më i lartë midis vendeve në rajonin e Kaukazit të Jugut.

Nga ana tjetër kujtojmë se edhe në vendin tonë shifrat janë rritur ndjeshëm dhe deri më tani janë raportuar 174 të infektuar dhe 6 viktima.

- SPONSOR -Smiley face