Jeta e Jenna Dewan ka ndryshuar shumë viteve të fundit. Pas ndarjes së papritur nga bashkëshorti i saj,  Channing Tatum, aktori hyri në një lidhje të re me aktorin Steve Kazee dhe tashmë ata janë në pritje të fëmijës së tyre të parë së bashku. Është e sigurt të thuash që kjo grua di shumë dhimbje dhe gëzim, dhe me ato dy gjëra vjen një përgjegjësi e madhe. Në librin e saj të ri, Jenna flet për herë të parë në thellësi për ndarjen e saj nga Channing dhe për tu pajtuar me një jetë që kurrë nuk e parashikonte për vetes së saj.

“Divorci nuk ishte kurrë në planin tim të ëndrrave, por mjerisht, këtu jam, duke mësuar dhe rritur përmes tij,” shkroi ajo .“Në fillim iu drejtova mjeteve tipike. Unë piva një verë të plotë me miqtë. Kam pasur shumë momente të klithmave të thella, të dhimbshme, të mëdha. Dhe të dy ishin shumë të domosdoshme për të më ndihmuar të kaloj një orë tjetër, ditë tjetër dhe një javë tjetër “.

- SPONSOR -Smiley face

Image result for jenna dewan and channing

Ndërsa rruga nuk ishte gjithmonë e lehtë, Jenna e gjeti veten më të përqendruar se kurrë në punë. Në fakt, ajo zbuloi se ajo dhe Channing u ndanë një natë para fillimit të xhirimit të sezonit të dytë të World of Dance.

Ajo duhej të kalonte nëpër shtyp ndërsa i përgjigjej pyetjeve për burrin e saj me të cilin nuk ishte më. Diçka që ajo shpjegoi ishte brutale, por e domosdoshme për karrierën e saj.
Image result for channing tatum and jessie j

“Në fillim të ndarjes sime, u ndje sikur isha në një dollap të errët, duke u përpjekur me dëshpërim të gjeja dritën ose rrugën për të dalë,” zbuloi ajo.

Pjesa më e dhimbshme e divorcit mund të ketë ardhur kur Jenna zbuloi se mësoi për lidhjen e tij të jashtme me këngëtaren Jessie J përkrah pjesës tjetër të botës.Edhe pse nuk ishte një situatë e lehtë për ta përballuar, Jenna tashmë kishte gjetur dikë të ri gjatë kësaj kohe. “Kur isha gati, fillova të takoja dikë të mahnitshëm”, shkroi ajo për marrëdhënien e saj me Steve.

Burimi: Eonline.com

- SPONSOR -Smiley face