Përgatitja:

Skuqeni qepën e grirë holl me vaj ulliri. Shtojini patëllxhanin dhe domatet e prera në kubikë jo shume te medhaja. Skuqini për rreth 15 minuta, pastaj përzieni gjizën me borzilokun dhe piperin. Hedhim edhe pak krem për t’i dhënë shije makaronave. Kompletojeni vaktin me perime.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit:

120gr makarona integrale,

një patëllxhan,

një qepë, dy domate,

një lugë vaj,

200gr gjizë pa yndyrë,

borzilok dhe piper.

 

- SPONSOR -Smiley face