Përgatitja:

I grijmë imët dy produktet, preshin dhe kërpudhat duke i perzier me orizin e shpëlarë. Mbas kësaj hedhim piper dhe kripë dhe mbushim specat me atë përzierje. Nuk duhet të jenë vetëm speca të njomë, për këtët recetë përdoren edhe speca të thatë. Nuk do të nevoiten më tepër se 8 copë. I rradhisim specat e mbushur në një tenxhere të thellë dhe ju hedhim salcën e domates dhe pak ujë. Ne kete zierje mund te hedhim edhe pjese patatesh te perdoren si garniture pjate.

- SPONSOR -Smiley face

Tenxheren mund ta vendosim ne zjar te lehtë duke i zier specat përafërsisht një orë. Por mund të përgatisim edhe metodën e furrës për rreth një orë në furrë.

Përbërësit për recetën “Speca të mbushur me kërpudha mali”

 ▪ 300 g oriz,
▪ 300 g kërpudha mali
▪ Kripë,
▪ Piper,
▪ Borzilok,
▪ 8 speca,
▪ 300 ml salcë domateje,
▪ Pak ujë
- SPONSOR -Smiley face