Mësohet se në Francë, një makinë është përplasur me një grup studentësh duke plagosur rëndë disa prej tyre. Sipas policisë, sulmi është i qëllimshëm. Ngjarja ka ndodhur në qytetin jug-perëndimor francez Tuluzë, dhe BBC bën me dije se 3 prej studentëve janë në rrezik për jetën.

- SPONSOR -Smiley face