Përbërësit:

200 gr. karrota

- SPONSOR -Smiley face

3-4 thelpinjë hudhra

Pak vaj ulliri

1 qep  e vogël

Kripë/ piper i zi

vaj ulliri

800 ml. lëngë vegjetalë

2 patate të vogla

degë rozmarine

1 lugë të vogël pluhur xhenxhëfill

fara mikse

Disa lugë beshamel të bërë me gorgonzola

 Përgatitja:

Karrotat, hudhrat dhe qepën pasi i kemi qëruar e pastruar i presim në copa të mëdha. Vendosim një letër furre poshtë dhe fillojmë duke i kriposur ato. Më pas shtojmë fletët e rozmarinëS duke vazhduar me vajin e ullirit.

I vendosim të piqen në furrën e nxehur më parë në 150 gradë.

Veçmas vazhdojmë duke kaurdisni pataten me xhenxhëfilin  dhe karrotat e pjekura sëbashku me lëngun që kan formuar në fund, mbulojeni me ujë dhe lërini të zjejnë rreth 15 minuta. E bluajmë me kujdes deri sat ë krijohet një krem homogjen. I shtojmë nëse do të duhet akoma pak kripë ose piper i zi dhe I shërbejeni me pak spec djegës dhe gorgonzola:

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face