Përgatitja:

Ziejmë lëngun e mishit dhe e lejmë të vlojë duke I hedhedhe pak krip. Pasi uji ka vluar shtoni makaronat e vogla të supës. Kur makaronat të jenë zier, shtojme  vezën e rrahur, limonin, majdanozin e grirë hollë, piperin e zi dhe gjalpin e shkrirë më parë. Nëse keni dëshire mund ta shoqeroni me djath të grirë.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit:

lëng mishi

1 gotë makarona për supe

50 g gjalpë

2 kokrra vezë

Kripë

Piper

Majdanoz.

1 fetë limoni

 

- SPONSOR -Smiley face