Përgatitja:

Në vaj hidhni qepën e copëtuar imët dhe gradualisht i shtoni miellin dhe specat e grirë dhe përzieni me ujë. Hidhni lloje erzash dhe gjiuthashtu gjethet e dafine.

- SPONSOR -Smiley face

Me pas shtoni patatet që i keni prerë në kocka të imëta. Pas 15 minutave, shtoni salsiçen e prerë në feta dhe vazhdoni ta zieni për rreth 20 minuta.

Rrisni temperaturen e ngrohjes dhe sapo të vlojë hidhni një vezë të papërpunuar dhe lëreni në ngrohje deri sa të jetë gati. Në fund mbasi te jete vluar mire, hidhni pak majdanoz të copëtuar holle e cila do të japi aromë shije por edhe garniturë e këndshme.

Produktet

4 patate, 4 copë suxhuk, 1 qepë, 5 vezë, 3 lugë miell, 1 lugë speca të bluar jo pikant, vaj, majdanoz, 2 gjethe dafine, 1 lugë gjelle erëza të thata të përziera.

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face