Kur flitet për Ugg mendja shkon menjëherë te çizmet e buta dhe të ngrohta prej kadifeje. Dhe ndërkohë që një numër i madh vajzash akoma adhurojnë stilin klasik të Ugg, kompania e Kalifornisë së Jugut ka sjellur një risi akoma më fashion për stinët e ardhshme – dhe çizmet e tyre më të reja tregojnë se po funksionojnë.

Njihuni me çizmet e reja Ugg: Kasen, janë të disponueshme në tre ngjyra: gështenjë, të zeza dhe gri, gjithashtu në stilin ë shkurtër dhe të gjata.

- SPONSOR -Smiley face

Çizmja prezantohet e thjeshtë  me një takë të ulët me shtresa për lartësinë e duhur. Engjelli i Victoria’s Secret, Rosie Huntington, ambasadore e markës, ishte një nga të parat e cila u shfaq me çizmet e reja duke ecur në rrugë. Modelja mbante veshur çizmet Kasen ngjyrë gështenje me një palë xhinse blu dhe një mantel deveje.

Çizmet e reja Kasen pjesë të koleksionit Pranverë 2017 variojnë nga një çmim prej 150 $ për ato të shkurtrat dhe deri në 250 $ për ato të gjatat.

Dhe ndërkohë që flasim rreth stilit surprizues të Ugg, brand-i ka gjithashtu edhe stilin shumë chic të mëposhtëm të krijuar për t’u shtuar koleksionit tuaj të çizmeve të dimrit.

- SPONSOR -Smiley face