Gatim me Tartuf deti. Një gatim shumë i shijshëm dhe i shëndetshëm. Frutat e detit duhet të shijohen dhe përgjithësisht të shtohen në tryeazat tona. Të pakten dy herë në jave menuja duhet të jetë e paur me fruta deti të ndryshme

Përgatitja:

- SPONSOR -Smiley face

Fillimisht e ndajmë tartufin në dy pjesë. E shpëlajmë me ujë të bollshëm dhe më pas e vendosim në një pjatë. Pasi e kemi marinuar më me kripë, I shtojmë  piper, vaj dhe salcë limoni. Në pjatën e shërbimit vendosim akullin e grirë dhe mbi të tartufin. Dekorojmë sipas dëshirës. Ne kemi zgjedhur ta dekorojmë me feta limoni.

Përbërësit për këtë pjatë.

500 gr tartuf

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Salce limoni

- SPONSOR -Smiley face