Mbasi I përziejmë të gjithë përbërësit e qoftës të bëra gati në një tavë, qërrojmë 3 patate dhe i presim në copa flete. Në tepsi i rëndisim një qofte një patate, përmbi i hedhim një lugë salcë, gjysmë gote të çajit vaj vegjetal. Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje.

Përbërësit

- SPONSOR -Smiley face

400 gr mish

2 copa buke

1 qepë

gjysmë lugë të çajit piper I zi

1 lugë çaji piper I kuq

1 vezë

Majdanoz/ kripë

Ju bëftë mirë!

- SPONSOR -Smiley face