Për sot një pjatë të thjeshtë dhe të lehtë në përgatitje

Lajmë spinaqin dhe e përvëlojmë me ujë të vluar. E kullojmë dhe e kaurdisim me qepë të njoma. I hedhim orizin  dhe vazhdojmë ta përziejmë.  Gjithë përzierien e  hedhim në tepsi.

- SPONSOR -Smiley face

Por më parë kemi nxehur  furrën në 200 gradë celcius. E lemë për  10 minuta duke u zier gradualisht.

Mbas 10 minutash e nxjerrim tepsinë dhe hedhim vezët mbi spinaq. Vezët i spërkasim me pak gjalp për aromë, dhe kripë. E futim tavën sërish në furrë derisa veza të piqet pak

I nxjerrim nga furra dhe e lemë të ftohet për disa minuta

  • 1 kg spinaq/1 tufë me qepë mundësisht të njma/1 tufë me koper/ 2 lugë gjelle me oriz/ 4-5 kokrr a vez/ 4 lugë gjelle vaj ulliri/1 lugë gjelle gjlp/ kripë/ piper

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face