26 Nëntori do mbahet mend gjatë, tërmeti i fuqishëm shkatërroi mijëra shtëpi dhe u mori jetën 52 viktimave. Solidariteti i shqiptarëve ishte për t’u marrë shembull dhe na i mbushi zemrën plot kur shihnim se si ndihmonin shqiptarët njëri-tjetrin.

View this post on Instagram

Në situata të pakëndshme ne përpiqemi të qetësohemi paksa për të përballuar atë që po na ndodh … Problemi qëndron në mënyrën sesi ne menaxhojmë veten kur jeta jonë rrotullohet midis mrekullive … Mrekullia është pikërisht ajo që ju bën të ndjeheni mirë kur jeni në duart e saj dhe të bën të ndjehesh keq kur të përcjell… Unë gjithmonë kam zgjedhur në jetë të mos i tregoj mrekullisë gjithçka, që të më ketë në dorë errësira, prandaj unë mund të shoh ngjyra kudo ku shkoj dhe kudo ku punoj! Mos harroni se 22 Dhjetori në @trident_wellness / Dubai / do të ketë një workshop kushtuar "Mrekullisë Yoga", ku të ardhurat e punës sime për këtë projekt do të shkojnë për ata që u prekën nga tragjedia e 26 Nëntorit! Nëse jeni në Dubai regjistrohuni në @trident_wellness për shëndetin tuaj dhe për një Shqipëri plot ngjyra dhe të buzëqeshur!

A post shared by Riselda Sejdija (@riseldasejdija) on

- SPONSOR -Smiley face

Në mes të shumë artistëve edhe koreografja Riselda Sejdiu ishte ajo që ndihmoj për të dëmtuarit nga tërmeti , ajo zgjodhi bloggerin Olti Curri për të ndarë ndihmën e saj, ndihma që shkuan në vendin e duhur pasi Olti u angazhua personalisht me një grup të rinjsh.

View this post on Instagram

Gjithmonë më lumturojnë gjërat e vogla, vazhdoj ende të besoj në vogëlsira sepse ato bëjnë një diferencë të madhe përsa i përket lumturisë… Duke besuar në vogëlsira nuk mbetesh i vogël ,përkundrazi me gjëra të vogla mund të lumturojmë këdo, mjafton të ketë pak dashuri brenda. Duke besuar në gjëra të mëdha mendoj se do të humbasim ndjesinë e të qenurit shumë i vogël në këtë botë, prandaj lumturojeni veten me vogëlsira sepse vogëlsirat ju bëjnë të dukeni të mëdhenj. Kjo zemër që kam ndërtuar me duar është shumë më e vogël se zemra me lule e arushit mbrapa, por më bën të ndihem e lumtur sepse e krijova vet, ashtu pa lule , pa ngjyra, e vogël, transparente,por është e imja bashkë me pozicionin e gjurit majtas që mban gjithë peshën e trupit tim në demi plié… Ja kaq e thjesht është të besosh në vogëlsirat e mrekullisë ashtu siç do besojmë në praktikën e “Miracle Yoga” në datë 22 Dhjetor në @trident_wellness /Dubai Marina. #yogaforacause❤️🖤 #internacionalworkshop #riseldasejdiu #savealbania #dubai #choreographerlife #shooting #miraclegardendubai #ballerina #blessedlife #hardworking

A post shared by Riselda Sejdija (@riseldasejdija) on

Por ndihma Riseldës nuk u ndal këtu, ajo zgjodhi që misionin e saj ta vazhdonte më tej. Pas suksesit të workshop-it të parë në Dubai, një workshop i dytë ju kërkua me ngulm nga Trident Wellness Center dhe këtë herë Dr. Riselda zgjodhi që të ardhurat e këtij workshop-i të shkonin për një kauzë, për të prekurit nga tërmeti, kryesisht për të moshuarit.

Një gjest human dhe që na mbush plot pozitivitet! Kur dëgjojmë nisma të tilla na mbushet zemra plot, sidomos kur këto nisma kanë synim të ndihmojnë njerëzit në nevojë. “Miracle Yoga” përfundoi me sukses dhe të ardhurat e mbledhura tashmë janë çuar drejt të moshuarve në nevojë. Olti Curri  përmes platformës “Instagram “,na informoj sot  se të ardhurat nga workshop-i i mbajtur nga Riselda në Dubai, do shkojnë për të moshuarit e dëmtuar nga tërmeti në Durrës. Një bravo e madhe për Dr.Riseldën që zgjodhi t’u qëndrojë afër personave në nevojë në këtë mënyrë dhe për Olti Currin që prej disa javësh është përkushtuar maksimalisht për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti./mulliri.al

View this post on Instagram

Ky është një monolog artistik që flet përmes lëvizjeve dhe shpirtit, është një monolog artistik që hedh poshtë çdo fjalë që del nga asgjësimi për të rikthyer peshën e hipokrizisë në ekzistencë dhe është një monolog që mjaftohet për krijimtarinë e tij … Më pëlqeu kjo këngë qysh kur e dëgjova për herë të parë sepse ka tekst që rrjedh nga origjinaliteti i emocioneve njerëzore, dhe përfundon me një zë që bën ndryshim në artin muzikor … Jam përpjekur ta adaptoj këtë krijesë muzikore në mënyrën më origjinale artistike duke e shndërruar këtë monolog koreografik në një fund të mahnitshëm , sepse gjithmonë do të besoj se të gjithë nga pak, mund të bëjmë shumë. Kështu ndodhi edhe sot në @trident_wellness të gjithë u mblodhëm në një mrekulli për të dhënë mrekulli, e shijuam atë, nuk sqaruam për çfarë përjetuam, vetëm u mjaftuam duke falenderuar Zotin se mund t’ia dalim edhe duke dhuruar mrekulli! Mjaftohuni , ky është sekreti i monologut tim në këtë projekt “Mrekulli.” Në fund fare kështu mendojnë artistët e vërtetë kur prodhojnë aksion, apo jo🤔? #savealbania #tinukdotëjeshkurrëvetëm👐🏿 #yoga #miracleyoga #dubai #riseldasejdiu #workshop #yogaforacause ❤️🖤

A post shared by Riselda Sejdija (@riseldasejdija) on

View this post on Instagram

Ky është një monolog artistik që flet përmes lëvizjeve dhe shpirtit, është një monolog artistik që hedh poshtë çdo fjalë që del nga asgjësimi për të rikthyer peshën e hipokrizisë në ekzistencë dhe është një monolog që mjaftohet për krijimtarinë e tij … Më pëlqeu kjo këngë qysh kur e dëgjova për herë të parë sepse ka tekst që rrjedh nga origjinaliteti i emocioneve njerëzore, dhe përfundon me një zë që bën ndryshim në artin muzikor … Jam përpjekur ta adaptoj këtë krijesë muzikore në mënyrën më origjinale artistike duke e shndërruar këtë monolog koreografik në një fund të mahnitshëm , sepse gjithmonë do të besoj se të gjithë nga pak, mund të bëjmë shumë. Kështu ndodhi edhe sot në @trident_wellness të gjithë u mblodhëm në një mrekulli për të dhënë mrekulli, e shijuam atë, nuk sqaruam për çfarë përjetuam, vetëm u mjaftuam duke falenderuar Zotin se mund t’ia dalim edhe duke dhuruar mrekulli! Mjaftohuni , ky është sekreti i monologut tim në këtë projekt “Mrekulli” Në fund fare kështu mendojnë artistët e vërtetë kur prodhojnë aksion, apo jo🤔 #savealbania #tinukdotëjeshkurrëvetëm👐🏿 #yoga #miracleyoga #dubai #riseldasejdiu #workshop #yogaforacause ❤️🖤

A post shared by Riselda Sejdija (@riseldasejdija) on

- SPONSOR -Smiley face