Dëshironi të dini sekretin për një jetë seksuale të re dhe gjallëruese? Është e gjitha në mendjen tuaj.

Seksi mund të jetë sikur ju shkoni në palestër. Mendja dhe trupi juaj rebelohen kundër tij, por pasi ta keni bërë atë, ndiheni të mahnitshëm. Dituria standarde thotë se cikli seksual i një gruaje lëviz nga dëshira për t’u zgjuar në orgazmë. Por kërkimet e reja sugjerojnë se për gratë në marrëdhënie afatgjata, dëshira shpesh vjen pas zgjimit. Pra, në vend që të dëgjoni zërin e vogël që pëshpërit “Gjumë, duhet gjumë”, jini të hapur ndaj prekjes së burrit tuaj.

- SPONSOR -Smiley face

“Truri juaj do të fokusohet në çdo kënaqësi që po ndodh dhe do të rrisë rrjedhjen e gjakut në zonë”, thotë Dr Morrissey. “Edhe nëse është vetëm një çikë dhe ju nuk bëni orgazmë, seksi i liron bio-kimikisht endorfine, kimikatet që na nxisin dhe na bëjnë të duam që të kemi më shumë seks, më shpesh”.

Seksi i make-up pas një argumenti mund t’ju ndihmojë të përpunoni çështjet e marrëdhënieve. “Kur zemërimi dhe dëshira seksuale vijnë së bashku, ato janë forca të fuqishme që krijojnë pasion intensive”, thotë këshilltari i marrëdhënieve Celia Claxton. “Ju mund të shkoni në shtrat me zemërim, por ju vet mund t’i lironi këto emocione gjatë seksit”.

Ideja është të luash me dinamikën e fuqisë në dhomën e gjumit duke marrë përgjegjësinë. Kjo e bën mardhënien e dëshiruar për kërkimin e kënaqësisë, ndërkohë që testosteroni ushqehet nga agresioni, duke e bërë për një orgazmë me mendje. Sidoqoftë, mos bëni seks nëse nuk doni me të vërtetë, pasi kjo mund të çojë në zemërim të zjarrtë. “Të kesh marrëdhënie seksuale kur të jeni plotësisht i shkëputur do t’ju bëjë të ndiheni më të izoluar”, këshillon Claxton. “Në vend të kësaj, flisni dhe përpiquni të zgjidhni çështjet reale përpara se të përpiqeni të bëni dashuri”.

1-Le të jetë partneri juaj fantazia juaj.

2-Përdorni mendjen tuaj për të shkaktuar orgazmë mendore.

3-Psherëtimat ndihmojnë në ndjellje.

4-Përdorni mendjen tuaj për të shkaktuar dëshirë të vërtetë për partnerin tuaj.

5-Mos shkoni në shtrat të zemëruar por shkoni në shtrat tepër seksi

6-Përdorni këmisha tepër seksi kur shkoni në shtrat ato ju ndihmojnë të stimuloheni edhe vet.

Dr Morrissey rekomandon këtë stërvitje: uleni anash nga njëri-tjetri, mbani duart dhe shikoni sytë e njëri-tjetrit. Pa folur, filloni të mbani mend kohën e fundit që keni bërë dashuri dhe me të vërtetë ju duke bërë këtë gjë do të ndiheni tepër të ndezur. Femrat seksi dijnë të sjellin situata të flakta. ë shtrat, ato thjesht dijnë të lëshojnë zë me klithma të adhurueshme dhe japin komplimente gjatë gjithë kohës partnerit apo burrit tyre edhe pse mund të kenë një martesë prej disa vitesh.


Çfarë është me të vërtetë seksi është diçka që vjen nga fuqia e mendjes tuaj sidomos edhe orët e vona të darkës pasi keni pirë dhe një gote vere të kuqe partnerja ka fuqi ta çmend partnerin në seks.

- SPONSOR -Smiley face