Spinaq djath dhe gështenja. Një recetë që  konsumohet në vaktin e drekës e shoqëruar me patate furre.

Në një një enë voluminoze, përziejmë mirë së bashku spinaqin, djathin krem, gështenjat, , majonezën dhe djathin. Por si fillim do të duhët të që spinaqin mbasi ta kemi larë me kujdes ta grijmë në copa të holla, dhe ta vendosim në ngrirje. Mbasi të jetë i ngrirë totalisht e lejmë të shkrijë dhe e shtrydhim fort.

- SPONSOR -Smiley face

Mbasi i përziejmë përbërësit ju japim formën e topave, duke i rrotulluar më pas në arrat e copëtuara. Nëse përzierja është shumë e butë për të formuar një top, i vendosim te ftohen për rreth 30 minuta.

E mbështjellim topin  në enë plastike dhe e lemë në frigorifer gjatë natës, në mënyrë që të përzihen mirë shijet dhe aromat përpara se ta shërbejmë pata të përgatitura në furrë

300 gr spinaq  ngrirë i copëtuar, i tharë, i shkrirë dhe i shtrydhur,

200 gr djath bebe i butur

100 grgeshtenja të thata dhe të copëtuara

100 gr perime

2 lugë gjelle majonezë

1 filxhan djathë të thërrmuar hollë

1/2 filxhan me arra

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face