Punojmë në një kohw të konsiderueshme miellin me vezët. Kësaj mase I shtojmw, një lugë vaj dhe pak kripë. E lejmë të qëndroj për pak minuta

Më pas vazhdojmë më mbushjen: Kalojmw në mikser copat e mishit të zier dhe I bashkojmë me bukën e zbutur me qumwsht . I shtojmë në të njëjtën kohë 3 lugë kaçkavall të grirë, piper dhe arrëmyshk.

- SPONSOR -Smiley face

E hapim brumin hollë duke e  prerë në kuadratë. Në qendër të cdo kuadrati hedhim mbushjen dhe formojmw tortelini. I ziejmë në zjarr të ngadaltë , dhe I shërbejmë në këtë rast me pak lëng të nxehtë.

Përbërësit për këtë recetë

200 gr miell

2 vezë / vaj ulliri

Kripë/ arrëmyshk

500 gr mish i cili mund të jetë gjoks pule ose  vici

3 feta buke të cilat I zbusim në qumësht

djathë kackavall i grirë në rende

dhe një litërleng mishi

piper

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face