Prej disa ditësh është duke u komentuar në media një “sherr” mes ish bashkëshortes të këngëtarit Liam Payne dhe këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora. E gjitha mesa duket ka nisur kur Rita Ora dhe Liam performuan këngën e tyre “For you” në emisionin e Jimmy Fallon. Cheryl raportohej se po shikonte shfaqjen në shtëpi me djalin e saj, Bear, tani dy vjeç, kur dyshja interpretuese u shfaqën shumë pranë njëri-tjetrit në ekran, kështu ajoi vrapoi për të marrë telefonin, treguan burimet pranë çiftit të atëhershëm, shkruan DailyMail.

The Sun shkroi se Cheryl i dërgoi një mesazh privat Rita Orës duke i shkruar: ”Ky është i dashuri im dhe babai i fëmijës tim me të cilin po flirtoni – është mosrespektuese. A mendon vërtet se është e nevojshme?” Thuhet gjithashtu se Cheryl u përball me Liamin për veprimet e tij me Ritën, të cilat ndodhën në “The Tonight Show” në janar të vitit 2018.

- SPONSOR -Smiley face

Burimet shtuan duke treguar: “Ajo i pa të dy në televizion dhe Rita dukej sikur po hynte në një puthje me Liamin gjatë interpretimit të duetit të tyre. Padyshim që ishte shumë shqetësuese”. “Ajo menjëherë i shkruajti mesazh Ritës, duke e pyetur se çfarë po ndodhte. Ajo tha se mendoi se ishte e papërshtatshme dhe në thelb i kërkoi asaj që të tërhiqet”, treguan më tej burimet..

The Sun raportoi se Rita ishte lënë ‘e fajësuar’ për tekstin dhe këmbënguli se “asgjë nuk po ndodhte”. Një burim tjetër thuhet se ka treguar që mes Ritës dhe Cheryl nuk ka raporte të armiqësuara, por thjeshtë miqësi. Pas akuzave të zemëruara të Cheryl, Liam dhe Rita u shfaqën shumë më të zbehtë në performancën e tyre të radhës asaj kohe, në BRIT Awards 2018.

Cheryl dhe Liam njoftuan ndarjen e tyre më 1 korrik 2018 pas dy vitesh e gjysmë së bashku – megjithëse thuhet se ndarja e tyre nuk kishte lidhje me këngëtaren shqiptare. Ndërkohë, edhe vet Rita dhe Liam të cilët janë interpretues të kolonës zanore “For You” të filmit “Fifty Shades Freed”, kanë treguar se mes tyre nuk ka asgjë më shumë, pos një miqësie shumë të mirë.

 

- SPONSOR -Smiley face