Vajza e Jackie Chan pranon se është lezbike. Mjaftoi një postim në rrjetin social Instagram ku vajza e aktorit të famshëm Jackie Chan ,shfaqej përpara një sfondi me ngjyrat e ylberit (simbol i komunitetit lgbt) që gjithë vëmendja të përqendrohej mbi të. Etta Ng 17 vjeç e shoqëroi gjithashtu postimin me hashtaget #lgbtqai #lgbt #lesbian #androgynous.

- SPONSOR -Smiley face

Më vonë ishte partnerja e saj kanadeze Andi Autumn e cila bëri publike lidhjen dhe duket se mbështetja që të dyja vajzat morën në rrjetet sociale ishte tepër e madhe . Në një postim të mëvonshëm Etta shprehej se ajo ishte e mahnitur nga mbështetja e fansave nga e gjithë bota.

- SPONSOR -Smiley face