Përgatitja:

Përgatitni vezët e posaçërisht salcën e beshamelit duke nxehur gjalpin, përzier miellin dhe të gjithë së bashku duke i skuqur për një kohë të shkurtë. Pastaj hidhni qumështin e ftohtë, shtoni erëzat dhe zieni për rreth 5 minuta derisa salca të trashet. Shtoni pak lëng limoni, piperin dhe salcën e kosit. Në një enë të veçantë, në gjapë të nxehur, skuqni orizin dhe hidhni rreth 300 ml ujë, pak kripë dhe skuqni për gjysmë ore. Përzieni majdanozin e grirë dhe renditni orizin në pjatën për shërbim. Në të dekoroni disa vezë të prera prej së gjati, hidhni salcën e përgatitur dhe sasi të vogël të djathit parmesan. Piqeni për rreth 15 minuta, në 220 gradë.

- SPONSOR -Smiley face

8 vezë,

40 gr gjalpë,

150 gr oriz,

kripë,

majdanoz i grirë,

20 gr djathë parmesan.

Për salcën: 50 gr gjalpë, 30 gr miell, 500 ml qumësht, 1 lugë gjelle erëza të thata, piper, lëng limoni, 100 ml salcë kosi (pavllakë).

 

- SPONSOR -Smiley face