Marilyn Monroe mbetet një nga ikonat e bukurisë në mbarë botën. Për sa i përket jetës së bukuroshes ka shumë pikëpyetje të cilat duket se nuk kanë gjetur përgjigjie. Një episod krejt i ri i “The Killing Of Marilyn Monroe” zbulon detaje tronditëse mbi jetën e saj. Një javë përpara se ajo të ndahej nga jeta u përdhunua nga një grup personash të veshur me pushtet.

Narratori i podcast-it shpjegoi se ish, Frank Sinatra e ftoi atë në vendpushimin e tij Cal Neva Lodge në Liqenin Tahoe, Kaliforni për të “diskutuar një projekt filmi”. Sidoqoftë, qëllimet e vërteta të Sinatrës u nxitën nga bosi Sam Giancana, i cili urdhëroi këngëtarin të ftojë Kennedyn në një përpjekje për të kapur Monroe në aktin e marrëdhënies me Presidentin John F. Kennedy dhe vëllain e tij, Bobby Kennedy.

Monroe në atë kohë nuk e dinte që dhoma e saj ishte plot me kamera – dhe do të futej në një festë që e vendosi atë në rrezik të madh, pohoi podcast.

- SPONSOR -Smiley face

“Marilyn ishte në një situatë të tmerrshme dhe ajo po pinte shumë dhe po merrte shumë pilula,” pohoi gazetari Charles Casillo në episod. “Marilyn Monroe kishte frikë për jetën e saj. Ishte një situatë e cila doli jashtë kontrollit, “shtoi autori Fabulous Gabriel. “Marilyn Monroe u shfrytëzua. Ajo ishte e droguar. Ata bënë një festë të egër atje “.

Podcast ekspozoi se sa traumatike ishte fundjava e fundit e Monroe. Përveç që ishte droguar, ajo u drogua dhe u përdhunua nga burrat në dhomë, tha Casillo më tej. Për habinë e Monroe, madje edhe ish-bashkëshorti i saj, Joe DiMaggio nuk erdhi ta shpëtojë atë gjatë fundjavës së saj të fundit të jetës. Legjenda e Yankees – i cili dihej se e nxirrte gjithmonë Monroen nga situata të rrezikshme – iu tha nga Sinatra që “të merrte parasysh biznesin e tij”, shpjegoi episodi.

- SPONSOR -Smiley face