Adele ka shpenzuar mbi 10 milionë dollar për një  super vilë në Beverly Hills e cila gjendet shumë afër shtëpisë në të cilën ajo kishte jetuar me partnerin e saj, Simone Konecki duke ngjallur dyshimet se dyshja mund të rikthehen.

- SPONSOR -Smiley face

Shtëpia ka pesë dhoma gjumi, gjashtë banjo, e cila fillimisht ishte e ndërtuar në fillim të viteve 60-ta, përfshin një sipërfaqe prej 6.045 metra katrorë dhe është e shtrirë në gati një hektar.

Shtëpia e re e këngëtares 31-vjeçare angleze përfshin pajisje të tilla si një zyrë e madhe, një studio arti, , një bibliotekë dhe një palestër.

- SPONSOR -Smiley face